Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak makalelerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.category Makale Kategorileri

Windows Server 2012 R2 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Server 2012 R2 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 29.03.2018 category 0
Remote Desktop Shadow-RDP Shadow The Group Policy setting is configured to require the user's consent hatası ve çözümü
Bu makalemde sizlere Windows Server 2012 R2 Remote Desktop Services Yeniliklerinden birisi olan Shadow veya başka bir ifadeyle Remote Control (Uzaktan Yönetim) özelliğinin ne olduğundan ve özellikle RDP (Remote Desktop) Shadow Hatasının nasıl çözüme kavuşturulacağından bahsedeceğim.
category 03.10.2017 category 3
Windows Server 2012 R2 Active Directory Trust Kurulum ve Yapılandırma - İki Farklı Domain arasında Domain Trust Yapılandırma
Bu makalemde sizlere Active Directory Trust, başka bir adıyla Domain Trust nedir? nasıl yapılandırılır? konusuna değiniyor olacağım. Active Directory Trust (Domain Trust), iki farklı forest içerisinde bulunan iki farklı domain'in birbirlerinin kaynaklarına güven ilişkisi içerisinde erişebilmesi, bir domain içinde, diğer bir domain'e ait paylaşım klasörleri üzerindeki NTFS izinlerinin sanki o domain'deymiş gibi ayarlanmalarını sağlamak, bir domain'deki kullanıcıların, diğer bir domain ortamındaki bilgisayarlara kendi domain bilgileri ile erişebilmesi demektir.
category 08.03.2017 category 4
Active Directory Users And Computers Konsolunda Kullanıcı için Additional Account Info Sekmesi
Bu makalemde sizlere Active Directory Users And Computers Konsolundaki Kullanıcı özellikleri (User Properties) sekmesinde Additional Account Info sekmesinin nasıl ekleneceğinden bahsediyor olacağım.Additional Account Info Tab (Sekmesi), Sistem Yöneticileri için kullanıcı(lar) hakkında bir takım ek bilgilerin erişimini kolaşlaştırmaktadır. Bu ek bilgiler şunlardır;
category 06.01.2017 category 2
Windows Server 2012 R2'de Active Directory Recycle Bin Nedir? Nasıl Aktifleştirilir?
Windows Server 2012 R2 Active Directory Recycle Bin Aktifleştirme işleminden bahsetmeden önce, Active Directory Deleted Objects Life Cycle (Active Directory Silinen Nesnelerin Yaşam Döngüsü) mantığından biraz bahsetmek istiyorum. Yani Active Directory'den silinen nesnelerin, silindikten sonraki Life Cycle (Yaşam Döngüsü) nasıl işlemektedir, bundan bahsetmek fayadalı olacaktır. Active Directory Deleted Objects Life Cycle (Active Directory Silinen Nesnelerin Yaşam Döngüsü) iki aşamadan oluşmaktadır:
category 07.12.2016 category 8
Windows Server 2012 R2 Windows Update Services (WSUS) Role Kurulumu ve Yapılandırması
Bilgisayar sistemlerinin güvenli ve güncel tutulması, güvenlik yamaları (security patch) ile sağlanmaktadır. Microsoft, 1998'den beri güvenlik yamaları için internet üzerinden web tabanlı Windows Update sitesini hizmette tutmaktadır. Client PC'lerdeki güncellemeler, Automatic Updates servisi ile yapılmaktadır. Windows Updates ya da Automatic Updates uygulamaları sisteminizin güncel tutulmasını sağlamaktadır ancak çoğu sistem yöneticisi, hangi bilgisayara hangi güncelleme veya yamayı kuracağını bilmediği için, çalışan bazı iş uygulamaların, güncelleme veya yamalar kurulduktan sonra çalışmamasından dolayı büyük sorunlarla karşılaşmıştır. İşte WSUS (Windows Update Service), Windows kritik güncellemelerin ve güvenlik paketlerinin dağıtımını merkezi olarak yapmayı sağlayarak server ve client pc'lerin güncel tutulmasını sağlayabiliyoruz.
Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 29 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5İlk « Önceki · Sonraki » Son

BT EĞİTİM

Kurumsal eğitimler veren bir Microsoft Sertifikalı IT eğitmeniyim. IT Danışmanlık Hizmetleri verdiğim kurumlarda sürekli olarak, bilgi işlem personellerinin yaptığı işleri genelde ezbere ve neden yaptıklarını tam olarak kavrayamadan, bilmeden yaptıklarına şahit oldum. Böyle durumlarda da genelde firmalar, çalışanlarına IT eğitimleri aldırarak, daha profesyonel ve biliçli personeller istihdam etmektedirler. Sizler de kurumunuzda istihdam ettirdiğiniz bilgi işlem personellerinize IT Eğimleri aldırarak, kurumsal olarak yeni teknolojilere daha güçlü ve bilinçli geçişler yaparak ya da mevcut teknolojiler ile yapılandırılmış alt yapınızın bilgi işlem personelleriniz tarafından bilinçli ve profesyonel olarak ayakta tutmasını ve yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Detaylar »

BT DANIŞMANLIK

Kendi bünyesinde IT departmanı isitihdam etmeyen ve bu hizmeti danışmanlık kapsamında outsource olarak alan firmalar, bilgisayar sistemlerinin bakımı ve onarımı için profesyonellerden bakım anlaşması kapsamında hizmet talep etmektedirler. Bilişim sektöründe danışmanlık önemli bir konudur. Bu nedenle, işinin ehli olmayan kişilere sisteminizi emanet edemezsiniz. Profesonel IT Uzmanı olarak; işletmelerin Kurumsal IT ihtiyaçlarına yönelik IT ekipmanlarının ve sistemlerinin kurulum,bakım ve konfigürasyonlarının yapılması hizmetlerini sunuyorum.

Detaylar »

İLETİŞİM

Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »