Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak makalelerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.category Makale Kategorileri

Windows Server 2016 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Server 2016 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 09.10.2018 category 0
Windows Server 2016 Active Directory Trust Kurulum ve Yapılandırma
Bu makalemde sizlere Domain Trust nedir? Windows Server 2016'da Active Directory Trust nasıl yapılandırılır? konusuna değiniyor olacağım. Active Directory Trust (Domain Trust), iki farklı forest içerisinde bulunan iki farklı domain'in birbirlerinin kaynaklarına güven ilişkisi içerisinde erişebilmesi, bir domain içinde, diğer bir domain'e ait paylaşım klasörleri üzerindeki NTFS izinlerinin sanki o domain'deymiş gibi ayarlanmalarını sağlamak, bir domain'deki kullanıcıların, diğer bir domain ortamındaki bilgisayarlara kendi domain bilgileri ile erişebilmesi demektir.
category 01.10.2018 category 0
Active Directory Grup Hesaplarının Yönetimi
Kullanıcı hesaplarını (user accounts), bilgisayar hesaplarını (computer accounts) ve diğer grup hesaplarını (group accounts) bir arada toplayarak yönetimlerini kolaylaştırmak için kullanılan Active Directory nesnelerine grup (group) adı verilmektedir. Grup nesneleri kullanılarak Active Directory'deki kullanıcıların, ağ(network) üzerindeki paylaştırılmış kaynaklara erişimlerini ve bu kaynaklar üzerindeki izinlerini merkezi ve toplu bir şekilde kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır.
category 30.09.2018 category 2
Windows Server 2016'da RDS (Remote Desktop Service) Kurulumu ve Lisanslama
Bu makalemde sizlere Microsoft'un eski nesil Windows Server işletim sistemlerinde Terminal Service adı altında kullandığı, Windows Server 2008 R2 ile birlikte Remote Desktop Session Host ismiyle anılmaya başlayan Uzak Masaüstü Servisinin (Remote Desktop Service-RDS) Windows Server 2016'da kurulum ve kurulum sonrasında lisanslama işlemlerinden bahsediyor olacağım. Remote Desktop Service (Uzak Masaüstü Hizmeti) çeşitli bileşenlerden oluşmaktadır. Bu bileşenleri; • RD Session Host• RD Connection Broker• RD Web Access• RD Gateway• RD Licensing• RD Virtualization Host şeklinde sıralayabiliriz.
category 12.09.2018 category 1
Domain Default Profile (Etki Alanı Varsayılan Profili) Nedir? Nasıl Yapılandırılır?
Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarına ilk kez logon olduklarında, C:\ dizini altında bulunan Users klasöründeki Default klasörü referans alınarak, varsayılan bir profille oturum açarlar ve bundan sonra yaptıkları her işlemde kullanıcı verileri, kullanıcı profil klasörü içindeki NTUSER.DAT veri tabanı içine kaydedilir. Buradaki amacımız, domain ortamındaki bilgisayarlara ilk kez logon olan kullanıcıların, şirketimize göre özel olarak hazırlanmış bir Domain Default Profile (Etki Alanı Varsayılan Profili) üzerinden logon olmalarını sağlamak.
category 11.07.2018 category 0
Windows Server 2016'da Active Directory Schema'da TC. Kimlik No attribute'u Ekleme
Domain yapısı, dolayısı ile de Active Directory yapısı oluşturulduktan sonra Schema yapısı da oluşturulmaktadır. Ek bilgi olarak Active Directory Schema, 5 adet FSMO rollerinin Forest bazında bulunan iki rolden de bir tanesidir. Active Directory Schema, Active Directory Users and Computers konsolunda yer alan tüm nesnelerin özelliklerini barındırır. Barındırdığı bu özelliklere de attribute (öznitelik) ismi verilmektedir.
Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 18 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4İlk « Önceki · Sonraki » Son

BT EĞİTİM

Kurumsal eğitimler veren bir Microsoft Sertifikalı IT eğitmeniyim. IT Danışmanlık Hizmetleri verdiğim kurumlarda sürekli olarak, bilgi işlem personellerinin yaptığı işleri genelde ezbere ve neden yaptıklarını tam olarak kavrayamadan, bilmeden yaptıklarına şahit oldum. Böyle durumlarda da genelde firmalar, çalışanlarına IT eğitimleri aldırarak, daha profesyonel ve biliçli personeller istihdam etmektedirler. Sizler de kurumunuzda istihdam ettirdiğiniz bilgi işlem personellerinize IT Eğimleri aldırarak, kurumsal olarak yeni teknolojilere daha güçlü ve bilinçli geçişler yaparak ya da mevcut teknolojiler ile yapılandırılmış alt yapınızın bilgi işlem personelleriniz tarafından bilinçli ve profesyonel olarak ayakta tutmasını ve yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Detaylar »

BT DANIŞMANLIK

Kendi bünyesinde IT departmanı isitihdam etmeyen ve bu hizmeti danışmanlık kapsamında outsource olarak alan firmalar, bilgisayar sistemlerinin bakımı ve onarımı için profesyonellerden bakım anlaşması kapsamında hizmet talep etmektedirler. Bilişim sektöründe danışmanlık önemli bir konudur. Bu nedenle, işinin ehli olmayan kişilere sisteminizi emanet edemezsiniz. Profesonel IT Uzmanı olarak; işletmelerin Kurumsal IT ihtiyaçlarına yönelik IT ekipmanlarının ve sistemlerinin kurulum,bakım ve konfigürasyonlarının yapılması hizmetlerini sunuyorum.

Detaylar »

İLETİŞİM

Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »