Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak makalelerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.category Makale Kategorileri

Exchange Server 2016 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Exchange Server 2016 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 08.08.2018 category 0
Exchange Server 2016 Server-Gui-Mgmt-Infra isn't installed Hatası ve Çözümü
Windows Server 2016 üzerinde Exchange Server 2016 kurulumu için Cumulative Update 9 for Exchange Server 2016 (KB4055222), yani diğer bir adıyla Microsoft Exchange Server 2016 Cumulative Update 9 Unattended Setup indirmeniz ve kurulumu bunun üzerinden yapmanız gerekmektedir. Aksi halde kurulum esnasında; The Windows component Server-Gui-Mgmt-Infra isn't installed on this computer and needs to be installed before Exchange Setup can begin. hatasını alırsınız.
category 17.07.2018 category 0
Exchange Server 2016 HTTP500 Internal Server Error Hatası ve Çözümü
Bu makalemde sizlere Exchange Server 2016 Exchange Admin Center (EAC) ya da Outlook Web Access (OWA) girişlerinde Login girişlerinde yaşanabilen HTTP500 Internal Server Error Hatası ve Çözümünden bahsediyor olacağım. Exchange Server 2016, Exchange Admin Center (EAC) ya da Outlook Web Access (OWA) yapısı IIS (Internet Information Services) üzerinde çalışan web sayfaları oldukları için, IIS kaynaklı olarak HTTP500 Internal Server Error hatası alınabilmektedir.
category 27.11.2016 category 0
Excange Server 2016 Mailbox Database Path (Dizin Yolu) Değiştirme
Exchange Server 2016 yükleme işlemi bittikten sonra, server üzerinde bir mailbox database oluşturmaktadır. Bu oluşturulan mailbox database ya da daha önceden oluşturmuş olduğunuz mailbox database'ler, C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Mailbox\ dizin yolunda tutulmaktadır. Exchange Server Mailbox Database, dabatase ve log dosyaları ile boyutları sürekli büyüyen bir yapıya sahip olduğu için, bu database'(ler)in daha geniş yapıda bir disk'e taşınması, ideal bir yöntem olacaktor. Yeni oluşturacağınız bir Mailbox Database'in Path'ini, Mailbox Database oluşturma esnasında belirtebilirsiniz ancak varsayılan dizin yolundaki klasöründe oluşturulmuş bir Mailbox Database'in sonradan dizin yolunu manual olarak değiştiremiyoruz.
category 12.11.2016 category 2
Exchange Server 2016'da Email Address Policies Yapılandırması
Accepted Domain yapılandırmasının yapılması, mevcut kullanıcıların ve e-mail adreslerinin değiştiği ya da yeni oluşturacağınız kullanıcıların e-mail adreslerinin değişeceği anlamına gelmiyor. Exchange Server üzerinde açılan her user(kullanıcı), default olarak atanmış olan E-Mail Address Policies ile açılan mail adresleriniz firat.boyan@firatboyan.local şeklinde açılacaktır Mevcut ya da yeni oluşturacağınız kullanıcıların e-mail adreslerinin @firatboyan.local yerine, @firatboyan.com şeklinde değişmesi de gerekmektedir.
category 09.06.2016 category 0
Exchange Server 2016 User Mailbox Boyutu Yapılandırması
Exchange Server 2016 kurulduktan sonra her kullanıcı için mailbox boyutu default olarak 2 GB olarak gelmektedir. Bu makalemde Exchange Server 2016 üzerindeki sadece bir kullanıcı için, başka bir ifade ile kişi bazlı mailbox boyutunun nasıl değiştirileceğinden bahsediyor olacağım.
Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 11 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3İlk « Önceki · Sonraki » Son

BT EĞİTİM

Kurumsal eğitimler veren bir Microsoft Sertifikalı IT eğitmeniyim. IT Danışmanlık Hizmetleri verdiğim kurumlarda sürekli olarak, bilgi işlem personellerinin yaptığı işleri genelde ezbere ve neden yaptıklarını tam olarak kavrayamadan, bilmeden yaptıklarına şahit oldum. Böyle durumlarda da genelde firmalar, çalışanlarına IT eğitimleri aldırarak, daha profesyonel ve biliçli personeller istihdam etmektedirler. Sizler de kurumunuzda istihdam ettirdiğiniz bilgi işlem personellerinize IT Eğimleri aldırarak, kurumsal olarak yeni teknolojilere daha güçlü ve bilinçli geçişler yaparak ya da mevcut teknolojiler ile yapılandırılmış alt yapınızın bilgi işlem personelleriniz tarafından bilinçli ve profesyonel olarak ayakta tutmasını ve yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Detaylar »

BT DANIŞMANLIK

Kendi bünyesinde IT departmanı isitihdam etmeyen ve bu hizmeti danışmanlık kapsamında outsource olarak alan firmalar, bilgisayar sistemlerinin bakımı ve onarımı için profesyonellerden bakım anlaşması kapsamında hizmet talep etmektedirler. Bilişim sektöründe danışmanlık önemli bir konudur. Bu nedenle, işinin ehli olmayan kişilere sisteminizi emanet edemezsiniz. Profesonel IT Uzmanı olarak; işletmelerin Kurumsal IT ihtiyaçlarına yönelik IT ekipmanlarının ve sistemlerinin kurulum,bakım ve konfigürasyonlarının yapılması hizmetlerini sunuyorum.

Detaylar »

İLETİŞİM

Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »