Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak makalelerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.category Makale Kategorileri

Group Policy Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Group Policy kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 20.12.2018 category 2
Group Policy'de GPO üzerinden USB Bellek Donanım ID Bilgisine Göre Sadece Belirli USB Belleklere İzin Verme
Yönettiğiniz sistem alt yapılarında güvenliğin ne kadar önemli olduğunu biz IT uzmanları bilmekteyiz. Bu nedenle şirket bilgisayarlarımızdaki USB belleklerin kullanımını genelde kapatıyoruz ancak sadece şirket içinde kullanılan ve sadece şirket politikalarımız gereği kullanabileceğimiz USB bellekler olabiliyor. Bu nedenle de sadece sadece şirket içinde kullanacağımız USB belleklere izin vermek şeklinde bir güvenlik politikası izleyebiliriz. Bu makalemde sizlere Group Policy'de GPO üzerinden USB bellek Hardware ID (donanım kimlik) bilgisine göre sadece belli USB belleklere izin verme, bu belirlenenler dışındakilerin de yine kullanımlarını engelleme yönünde nasıl bir yapılandırma yapacağınızdan bahsediyor olacağım.
category 19.12.2017 category 3
Windows Server 2012 R2 Windows Update Services (WSUS) GPO Ayarları - Group Policy Yapılandırma
Server üzerinde WSUS-Windows Update Services Kurulum ve Yapılandırma işlemlerinizi tamamladıktan sonra, client pc'lerin WSUS server'ı bulabilmeleri ve hangi yapılandırma ayarları üzerinden update bilgilerini sunucudan çekeceklerini Group Policy-GPO ile belirlememiz gerekiyor. Gerekli Group Policy ayarlarını yapılandırmazsak, güncellemeleri Client PC'e yönlendiremezsiniz.
category 29.06.2016 category 1
Deploy with Group Policy (GPO) ile Yazıcı-Printer Deploy Etme
Bu makalemde ise, Windows Server 2012 R2 üzerinde print server içinde hizmetimize sunulan ve Active Directory ortamındaki kullanıcı ya da bilgisayarlara yazıcı yükleme, yazıcı atama, yazıcı deploy etme, yazıcı kurma vs. adına ne derseniz deyin, işlemi ile bir GPO (Group Policy Object) nesnesi kullanarak otomatik olarak client bilgisayarlar üzerinde nasıl gerçekleştirileceğinden bahsediyor olacağım.
category 07.02.2016 category 1
Group Policy ile Map Drive oluşturma
Bu makalemde sizlere Group Policy üzerinden Map Drive oluşturmayı anlatıyor olacağım. Öncelikle Group Policy üzerinden Map Drive oluşturmak istediğim OU, Active Directory Üzerindeki Istanbul OU'su olacak. Bu OU'da yapılandırdığım tüm Group Policy ayarları, Bu OU içindeki tüm user'lara Map Drive olarak uygulanacak.

BT EĞİTİM

Kurumsal eğitimler veren bir Microsoft Sertifikalı IT eğitmeniyim. IT Danışmanlık Hizmetleri verdiğim kurumlarda sürekli olarak, bilgi işlem personellerinin yaptığı işleri genelde ezbere ve neden yaptıklarını tam olarak kavrayamadan, bilmeden yaptıklarına şahit oldum. Böyle durumlarda da genelde firmalar, çalışanlarına IT eğitimleri aldırarak, daha profesyonel ve biliçli personeller istihdam etmektedirler. Sizler de kurumunuzda istihdam ettirdiğiniz bilgi işlem personellerinize IT Eğimleri aldırarak, kurumsal olarak yeni teknolojilere daha güçlü ve bilinçli geçişler yaparak ya da mevcut teknolojiler ile yapılandırılmış alt yapınızın bilgi işlem personelleriniz tarafından bilinçli ve profesyonel olarak ayakta tutmasını ve yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Detaylar »

BT DANIŞMANLIK

Kendi bünyesinde IT departmanı isitihdam etmeyen ve bu hizmeti danışmanlık kapsamında outsource olarak alan firmalar, bilgisayar sistemlerinin bakımı ve onarımı için profesyonellerden bakım anlaşması kapsamında hizmet talep etmektedirler. Bilişim sektöründe danışmanlık önemli bir konudur. Bu nedenle, işinin ehli olmayan kişilere sisteminizi emanet edemezsiniz. Profesonel IT Uzmanı olarak; işletmelerin Kurumsal IT ihtiyaçlarına yönelik IT ekipmanlarının ve sistemlerinin kurulum,bakım ve konfigürasyonlarının yapılması hizmetlerini sunuyorum.

Detaylar »

İLETİŞİM

Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »