Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak makalelerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.category Makale Kategorileri

HYPER-V Sanallaştırma Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece HYPER-V Sanallaştırma kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 18.01.2018 category 0
Hyper-V Role kurulumu, yapılandırma ve Sanal Makine kurulumu
Sanallaştırma, çok geniş ve farklı alanlarda ayrı ayrı ihtiyaçlar için geliştirilmiş çözümlere sahip bir teknolojidir. Aslında temelleri 1960'lı yıllara dayanan mainframe bilgisayarlar üzerinde sistem kaynaklarını farklı uygulamalar arasında mantıksal olarak bölmek amacıyla gerçekleştirilmiş bir geçmişe sahip. Günümüzde çok çeşitli alanlarda uygulanmaya başlanan, son yılların teknoloji trendlerinde ön sıralarda bulunan bir alan. En temelde işletim sistemi çekirdeği yani Kernel seviyesinde sanallaştırmadan en üst katmanda uygulama sanallaştırmaya kadar geniş bir yelpazede çözümlere sahip bir alandır.
category 08.08.2016 category 4
Windows Server 2012 Hyper-V Failover Cluster Kurulumu. Failover Cluster Nasıl Yapılır?
Yapınız içindeki cluster üyesi server'lar ve bu ve bu server'lar üzerinde çalışan rol ve servislerin kapalı olduklarında ya da donanımsal ve/veya yazılımsal sorun nedeniyle down durumda olduklarında cluster üyesi olan bir server'dan diğer server'a aktarılması işlemidir.
category 09.07.2016 category 8
Windows Server 2012 R2'de Hyper-V Replica Nasıl Yapılır?
Firmanız için son derece hayati öneme sahip sistemlerin bulunduğu birincil lokasyonunuzda meydana gelebilecek doğal afet, su baskını, yangın, terrorist saldırı gibi ciddi olaylar bir anda tüm sistemlerin düşmesine, tüm kurumsal data'larınızın bir anda kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir. Böylesine ciddi durumlar için önlem almak adına sistem ve önemli kurumsal data'ların birincil lokasyon dışına, farklı lokasyonlarda da yedeklenmesi, çoğu firma tarafından yıllardır tercih edilen ve uygulanan gören ve bir yöntemdir.

BT EĞİTİM

Kurumsal eğitimler veren bir Microsoft Sertifikalı IT eğitmeniyim. IT Danışmanlık Hizmetleri verdiğim kurumlarda sürekli olarak, bilgi işlem personellerinin yaptığı işleri genelde ezbere ve neden yaptıklarını tam olarak kavrayamadan, bilmeden yaptıklarına şahit oldum. Böyle durumlarda da genelde firmalar, çalışanlarına IT eğitimleri aldırarak, daha profesyonel ve biliçli personeller istihdam etmektedirler. Sizler de kurumunuzda istihdam ettirdiğiniz bilgi işlem personellerinize IT Eğimleri aldırarak, kurumsal olarak yeni teknolojilere daha güçlü ve bilinçli geçişler yaparak ya da mevcut teknolojiler ile yapılandırılmış alt yapınızın bilgi işlem personelleriniz tarafından bilinçli ve profesyonel olarak ayakta tutmasını ve yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Detaylar »

BT DANIŞMANLIK

Kendi bünyesinde IT departmanı isitihdam etmeyen ve bu hizmeti danışmanlık kapsamında outsource olarak alan firmalar, bilgisayar sistemlerinin bakımı ve onarımı için profesyonellerden bakım anlaşması kapsamında hizmet talep etmektedirler. Bilişim sektöründe danışmanlık önemli bir konudur. Bu nedenle, işinin ehli olmayan kişilere sisteminizi emanet edemezsiniz. Profesonel IT Uzmanı olarak; işletmelerin Kurumsal IT ihtiyaçlarına yönelik IT ekipmanlarının ve sistemlerinin kurulum,bakım ve konfigürasyonlarının yapılması hizmetlerini sunuyorum.

Detaylar »

İLETİŞİM

Taleplerinizi iletişim formu aracılığıyla direkt olarak bana iletebilirsiniz.
İletilerinize cevap verebilmem için mutlaka gerçeli bir e-posta adresi girin. Gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede cevaplanacaktır. Girdiğiniz bilgiler asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. İletilerinizi iletişim formu aracılığı ile direkt olarak iletebileceğiniz gibi, kendi e-posta sunucunuzu kullanarak da mail adresime iletebilirsiniz.

İletişim Formu »