Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows Server 2012 R2 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Server 2012 R2 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 29.03.2018 0
Remote Desktop Shadow-RDP Shadow The Group Policy setting is configured to require the user's consent hatası ve çözümü
Bu makalemde sizlere Windows Server 2012 R2 Remote Desktop Services Yeniliklerinden birisi olan Shadow veya başka bir ifadeyle Remote Control (Uzaktan Yönetim) özelliğinin ne olduğundan ve özellikle RDP (Remote Desktop) Shadow Hatasının nasıl çözüme kavuşturulacağından bahsedeceğim.


Fırat Boyan 03.10.2017 3
Windows Server 2012 R2 Active Directory Trust Kurulum ve Yapılandırma - İki Farklı Domain arasında Domain Trust Yapılandırma
Bu makalemde sizlere Active Directory Trust, başka bir adıyla Domain Trust nedir? nasıl yapılandırılır? konusuna değiniyor olacağım. Active Directory Trust (Domain Trust), iki farklı forest içerisinde bulunan iki farklı Domain'in birbirlerinin kaynaklarına güven ilişkisi içerisinde erişebilmesi demektir.


Fırat Boyan 08.03.2017 8
Active Directory Users And Computers Konsolunda Kullanıcı için Additional Account Info Sekmesi
Bu makalemde sizlere Active Directory Users And Computers Konsolundaki Kullanıcı özellikleri (User Properties) sekmesinde Additional Account Info sekmesinin nasıl ekleneceğinden bahsediyor olacağım.Additional Account Info Tab (Sekmesi), Sistem Yöneticileri için kullanıcı(lar) hakkında bir takım ek bilgilerin erişimini kolaşlaştırmaktadır. Bu ek bilgiler şunlardır;


Fırat Boyan 06.01.2017 2
Windows Server 2012 R2'de Active Directory Recycle Bin Nedir? Nasıl Aktifleştirilir?
Windows Server 2012 R2 Active Directory Recycle Bin Aktifleştirme işleminden bahsetmeden önce, Active Directory Deleted Objects Life Cycle (Active Directory Silinen Nesnelerin Yaşam Döngüsü) mantığından biraz bahsetmek istiyorum. Yani Active Directory'den silinen nesnelerin, silindikten sonraki Life Cycle (Yaşam Döngüsü) nasıl işlemektedir, bundan bahsetmek fayadalı olacaktır.


Fırat Boyan 07.12.2016 12
Windows Server 2012 R2 Windows Update Services (WSUS) Role Kurulumu ve Yapılandırması
Bilgisayar sistemlerinin güvenli ve güncel tutulması, güvenlik yamaları (Security Patch) ile sağlanmaktadır. Microsoft, 1998'den beri güvenlik yamaları için Internet üzerinden web tabanlı Windows Update sitesini hizmette tutmaktadır.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 28 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5İlk « Önceki · Sonraki » Son