Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows Server 2016 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Server 2016 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 18.07.2019 3
Windows Server 2016'da DFS (Distributed File System) HA (High Availability) Oluşturma
Organizasyonlarda bilgi teknolojileri ekiplerinin öncelikli hedeflerinin başında dosya sunucuları üzerindeki kaynakların Yüksek Erişilebilirlik (High Availability) ve güvenli bir mimaride, mümkün olan en yüksek hız ve verimlilikte kulanabilirliğini sağlamak gelmektedir.


Fırat Boyan 20.10.2018 4
CMD Komutları ile Domain Contoller'lar arası Replikasyon Yönetimi
Bir önceki makalemde PowerShell ile Active Directory Site Yapısını Görüntüleme makalemi yayınlamıştım. Bu makalemde de sizlere Repadmin komutu ile Domain Contoller'lar arası replikasyon trafiğinin nasıl izleneceğinden ve yönetileceğinden bahsediyor olacağım.


Fırat Boyan 09.10.2018 2
Windows Server 2016 Active Directory Trust Kurulum ve Yapılandırma
Active Directory Trust (Domain Trust), iki farklı Forest içerisinde bulunan iki farklı Domain'in birbirlerinin kaynaklarına sanki o Domain'nin kullanıcılarıymış gibi erişebilmesi, bir Domain'deki kullanıcıların, diğer bir Domain ortamındaki bilgisayarlara kendi Domain bilgileri ile erişebilmesi için oluşturulan güven ilişkisidir.


Fırat Boyan 01.10.2018 1
Windows Server 2016'da Active Directory Grup Hesaplarının Yönetimi
Kullanıcı hesaplarını (user accounts), bilgisayar hesaplarını (computer accounts) ve diğer grup hesaplarını (group accounts) bir arada toplayarak yönetimlerini kolaylaştırmak için kullanılan Active Directory nesnelerine grup (group) adı verilmektedir.


Fırat Boyan 30.09.2018 4
Windows Server 2016'da RDS (Remote Desktop Service - Terminal Server) Kurulumu ve Lisanslama
Bu makalemde sizlere Microsoft'un eski nesil Windows Server işletim sistemlerinde Terminal Service adı altında kullandığı, Windows Server 2008 R2 ile birlikte Remote Desktop Session Host ismiyle anılmaya başlayan Uzak Masaüstü Servisinin (Remote Desktop Service-RDS) Windows Server 2016'da kurulum ve kurulum sonrasında lisanslama işlemlerinden bahsediyor olacağım.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 20 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4İlk « Önceki · Sonraki » Son