Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows Server 2016 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Server 2016 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 18.07.2019
3
Windows Server 2016'da DFS- Distributed File System Yüksek Erişilebilirlik - High Availability (HA) Oluşturma | DFS Failover Cluster Kurulumu.
Organizasyonlarda bilgi teknolojileri ekiplerinin öncelikli hedeflerinin başında dosya sunucuları üzerindeki kaynakların Yüksek Erişilebilirlik (High Availability) ve güvenli bir mimaride, mümkün olan en yüksek hız ve verimlilikte kulanabilirliğini sağlamak gelmektedir. Distributed File System (DFS) alt yapısı kurulmayan sistemlerde dosya ve klasörlerin, kısacası kaynakların dağıtık yapıdaki organizasyonlarda bakım, yönetim, izleme ve yedekleme operasyonları da zorlaşmaktadır.
category 09.10.2018
0
Windows Server 2016 Active Directory Trust Kurulum ve Yapılandırma
Bu makalemde sizlere Domain Trust nedir? Windows Server 2016'da Active Directory Trust nasıl yapılandırılır? konusuna değiniyor olacağım. Active Directory Trust (Domain Trust), iki farklı forest içerisinde bulunan iki farklı domain'in birbirlerinin kaynaklarına güven ilişkisi içerisinde erişebilmesi, bir domain içinde, diğer bir domain'e ait paylaşım klasörleri üzerindeki NTFS izinlerinin sanki o domain'deymiş gibi ayarlanmalarını sağlamak, bir domain'deki kullanıcıların, diğer bir domain ortamındaki bilgisayarlara kendi domain bilgileri ile erişebilmesi demektir.
category 01.10.2018
0
Active Directory Grup Hesaplarının Yönetimi
Kullanıcı hesaplarını (user accounts), bilgisayar hesaplarını (computer accounts) ve diğer grup hesaplarını (group accounts) bir arada toplayarak yönetimlerini kolaylaştırmak için kullanılan Active Directory nesnelerine grup (group) adı verilmektedir. Grup nesneleri kullanılarak Active Directory'deki kullanıcıların, ağ(network) üzerindeki paylaştırılmış kaynaklara erişimlerini ve bu kaynaklar üzerindeki izinlerini merkezi ve toplu bir şekilde kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır.
category 30.09.2018
4
Windows Server 2016'da RDS (Remote Desktop Service - Terminal Server) Kurulumu ve Lisanslama
Bu makalemde sizlere Microsoft'un eski nesil Windows Server işletim sistemlerinde Terminal Service adı altında kullandığı, Windows Server 2008 R2 ile birlikte Remote Desktop Session Host ismiyle anılmaya başlayan Uzak Masaüstü Servisinin (Remote Desktop Service-RDS) Windows Server 2016'da kurulum ve kurulum sonrasında lisanslama işlemlerinden bahsediyor olacağım. Remote Desktop Service (Uzak Masaüstü Hizmeti) çeşitli bileşenlerden oluşmaktadır. Bu bileşenleri; • RD Session Host• RD Connection Broker• RD Web Access• RD Gateway• RD Licensing• RD Virtualization Host şeklinde sıralayabiliriz.
category 12.09.2018
12
Domain Default Profile (Etki Alanı Varsayılan Profili) Nedir? Nasıl Yapılandırılır?
Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarına ilk kez logon olduklarında, C:\ dizini altında bulunan Users klasöründeki Default klasörü referans alınarak, varsayılan bir profille oturum açarlar ve bundan sonra yaptıkları her işlemde kullanıcı verileri, kullanıcı profil klasörü içindeki NTUSER.DAT veri tabanı içine kaydedilir. Buradaki amacımız, domain ortamındaki bilgisayarlara ilk kez logon olan kullanıcıların, şirketimize göre özel olarak hazırlanmış bir Domain Default Profile (Etki Alanı Varsayılan Profili) üzerinden logon olmalarını sağlamak.
Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 19 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4İlk « Önceki · Sonraki » Son