Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows 10 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows 10 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 02.05.2020 0
Windows 10'da UTILMAN.EXE İle Local Administrator Hesabını Aktif Etme
Bu makalemde sizlere, varsayılan olaran Disabled durumdaki (Local) Administrator hesabına, Logon ekranında iken, nasıl yeni bir parola vererek Enabled duruma getirebileceğinizi ve hatta Administrators grubuna üye yaparak, nasıl yeni bir kullanıcı hesabı açabileceğinizi göstereceğim.


Fırat Boyan 15.04.2020 0
Windows 10'da Virtual Memory-Virtual Ram (Sanal Bellek) Yapılandırma
Bilgisayarınızda bir programı çalıştırmak veya işlemi gerçekleştirmek için yeterli Rastgele Erişim Belleği (RAM-Random Access Memory) yoksa Windows, onun yerine Virtual RAM (sanal bellek) kullanır. Virtual Ram (sanal bellek), Windows'un Ram üzerinde o anda işletilmeyen verileri depoladığı bir sabit Disk dosyasıdır.


Fırat Boyan 05.11.2018 0
Windows 10 versiyon 1803 (built 17134.1) "Your roaming profile was not completely synchronized" Hatası ve Çözümü
Bu makalemde sizlere Windows 10 işletim sistemi versiyon 1803 (built 17134.1) için yapılan Roaming Profile yapılandırmalarında "Your roaming profile was Not completely synchronized" hatası ve hatanın çözümü için ne yapılması gerektiğinden bahsedeceğim.


Fırat Boyan 18.06.2018 15
Windows 10'da TEMP Profile (Geçici Profil) Sorunu
Zaman zaman çoğumuz, kulanıcılarımızdan kendi kullancı hesap profilleri dışında başka bir profil, TEMP Profile (Geçici Profil) üzerinden oturum açtıklarına ve kendi profil ayarlarının gelmediğinine dair şikayetler alırsınız. Bu şikatetin nedeni; TEMP Profile (Geçici Profil) üzerinden oturum açılmış olmasıdır.


Fırat Boyan 14.06.2018 0
Windows 10'da Ram Testi Yapma
Bu yazımda sizlere Windows 10 işletim sisteminde zaman zaman deneyimlediğimiz olası donanımsal RAM (Random Access Memory) hatalarının, yazılımsal olarak nasıl taranıp, inceleneceğinden bahsedeceğim. İşlem oldukça basittir.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 6 Kayıt)
Sayfa:1 - 2İlk « Önceki · Sonraki » Son