Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows 10 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows 10 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 05.11.2018 category 0
Windows 10 İşletim Sistemi Versiyon 1803 (built 17134.1) İçin "Your roaming profile was not completely synchronized" Sorununun Çözümü
Windows 10 işletim sistemi versiyon 1803 (built 17134.1) için yapılan Roaming Profile yapılandırmalarında "Your roaming profile was Not completely synchronized" hatası alınmakta ve roaming profile sağlıklı çalışmamaktadır. Sorun, registry üzerinde "ExcludeProfileDirs" registry key'in eksikliğinden kaynaklanma olup, versiyon 1803 (built 17134.1) Windows 10 işletim sistemlerinde yaşanmaktadır.
category 18.06.2018 category 7
Windows 10'da TEMP Profile (Geçici Profil) Sorunu
Biz Sistem Yöneticileri olarak, sorumlu olduğumuz sistemlerin kusursuz olarak çalışmasından sorumlu olduğumuz kadar, ortamımızdaki kullanıcıların da çalıştıkları bilgisayarların sorunsuz olarak çalışması, sorumluluğumuzun bir parçasıdır. Zaman zaman çoğumuz, kulanıcılarımızdan kendi kullancı hesap profilleri dışında başka bir profil, TEMP Profile (Geçici Profil) üzerinden oturum açtıklarına ve kendi profil ayarlarının gelmediğinine dair şikayetler alırsınız. Bu şikatetin nedeni; TEMP Profile (Geçici Profil) üzerinden oturum açılmış olmasıdır.
category 14.06.2018 category 0
Windows 10'da Ram Testi Yapma
Windows 10'da Ram testi yapmak için bilgisayara yönetici olarak giriş yapın. 1. Windows 10 başlangıç ekranında Windows+R tuşlarına birlikte basın. 2. Çalıştır(RUN) penceresi açılacaktır. Çalıştır(RUN) penceresi açıldığında mdsched.exe yazın ve enter tuşuna basın.
category 14.06.2018 category 0
Yerel Kullanıcı Profilleri (Local User Profiles)
Kullanıcı Profilleri (User Profiles), kullanıcıların kullandıkları bilgisayarlar üzerinde oturum açtıklarında her kullanıcı için kendi kullanıcı isimleri (use name) ile Default Profile referans alınarak otomatik olarak oluşan; masaüstü ayarları, indirilenler, sık kullanılanlar, resimler, dokümanlar vb. ayarların tutulduğu profil klasörleridir. Kullanıcı Profilleri (User Profiles) içindeki bilgi ve ayarlar, Readable (okunabilir) ve Writable (yazılabilir) özelliği NTUSER.DAT (.DAT=DATABASE) veritabanı içinde depolanır.