Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows Powershell Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Powershell kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 08.10.2019 category 2
PowerShell Script İle Uzak Bilgisayar Disk Kapasite Bilgisi Sorgulama
Bu kısa makalemde sizlere Powershell Script ile IP adresi ya da Hostname bilgisini girdiğiniz Server ya da Client bilgisayarlarda yüklü olan Disk'lerin Disk sürücü bilgileri ve ilgili Disk sürücülerinin toplam kapasiteleri, kullanılabilir toplam alan bilgisi gibi bilgileri nasıl edinebileceğimizden bahsediyor olacağım.
category 01.02.2019 category 2
PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme
Bu ipucu niteliğindeki kısa makalemde sizlere Domain Controller'da PoweShell ile uzaktan Group Policy ayarlarının client bilgisayarlara FORCE edilerek (gpupdate /force) uygulatılması işleminden bahsediyor olacağım. Aşağıdaki PowerShell komutu ile, domain'deki hostname bilgisi verilmiş olan bir bilgisayara direkt olarak uzaktan Group Policy ayarlarının uygulatılmasını sağlamış oluyoruz.
category 17.12.2018 category 0
PowerShell İle Active Directory'deki kullanıcıların Hangi Gruplara Üye Olduğunu Görünteleme
Bu kısa ip ucu niteliğindeki makalemde sizlere, PowerShell ile Active Directory'deki kullanıcıların hangi Active Directory gruplarına üye olduğunu nasıl görünteleyebileceğinizden bahsediyor olacağım.
category 24.11.2018 category 2
Standart PowerShell Konsolundan Exchange Management PowerShell Komutlarını Çalıştırma
Bu kısa ipucu niteğindeki yazımda sizlere standart PowerShell konsolundan Exchange Management PowerShell komutlarını nasıl çalıştıracağınızdan bahsedeceğim.
category 17.10.2018 category 0
PowerShell ile Active Directory Site Yapısını Görüntüleme
Kısa ipucu niteliğindeki bu yazımda sizlere Active Directory Site yapınızın topoloji bilgisini PoweShell Script'i ile nasıl görüntüleyebileceğinizi göstermek istiyorum. Bunun için aşağıdaki PowerShell komutunu kullanmanız yeterli olacaktır.
Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 12 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3İlk « Önceki · Sonraki » Son