Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Group Policy Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Group Policy kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 10.05.2020 0
Group Policy Üzerinden BATCH Dosyası (.bat) İle Home Folders Kullanıcı Profilleri MAP Etme
MAP etme (MAP'leme) kavramı, Windows Server işletim sistemlerinde paylaşılmış klasörlerin (Shared Folders), başka Windows işletim sistemli bilgisayarlara kısa yoldan, Network üzerinden (UNC-Universal Naming Convention Path) üzerinden, erişebilmelerine imkan sağlayan bir bağlama (Bind etme) yönetemidir.


Fırat Boyan 08.07.2019 3
Group Policy İle .BAT (Batch) dosyası yardımıyla Masaüstüne (Desktop) Dosya ve Klasör Kopyalamayı Engelleme
Herhangi bir nedenle domain ortamındaki kullanıcılarınızın, kullandıkları bilgisayarların desktop'larına (Masaüstü) dosya veya klasör kopyalama ya da oluşturmayı engellemek isteyebilirsiniz. Bu makalemde sizlere, bunu nasıl sağlayacağınızdan bahsediyor olacağım.


Fırat Boyan 20.12.2018 13
Group Policy'de GPO üzerinden USB Bellek Donanım ID Bilgisine Göre Sadece Belirli USB Belleklere İzin Verme
Bu makalemde sizlere Group Policy'de GPO-Group Policy Object üzerinden USB bellek Hardware ID (donanım kimlik) bilgisine göre sadece belli USB belleklere izin verme, bu belirlenenler dışındakilerin de yine kullanımlarını engelleme yönünde nasıl bir yapılandırma yapacağınızdan bahsediyor olacağım.


Fırat Boyan 19.12.2017 3
Windows Server 2012 R2 Windows Update Services (WSUS) GPO Ayarları - Group Policy Yapılandırma
Daha önceki makalemde WSUS-Windows Update Services Kurulum ve Yapılandırma konusunu ele almıştım. Bu makalemde de sizlere WSUS Group Policy- GPO ayarlarından bahsediyor olacağım. Öncelikle tekrar bir üstünden geçmek gerekirse WSUS; bilgisayar sistemlerinin güvenli ve güncel tutulması, güvenlik yamaları (Security Patch) ile sağlanmaktadır.


Fırat Boyan 29.06.2016 3
Deploy with Group Policy (GPO) ile Yazıcı-Printer Deploy Etme
Bu makalemde ise, Windows Server 2012 R2 üzerinde print server içinde hizmetimize sunulan ve Active Directory ortamındaki kullanıcı ya da bilgisayarlara yazıcı yükleme, yazıcı atama, yazıcı deploy etme, yazıcı kurma vs. adına ne derseniz deyin, işlemi ile bir GPO (Group Policy Object) nesnesi kullanarak otomatik olarak client bilgisayarlar üzerinde nasıl gerçekleştirileceğinden bahsediyor olacağım.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 6 Kayıt)
Sayfa:1 - 2İlk « Önceki · Sonraki » Son