Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows Server 2019 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Server 2019 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 26.06.2020 0
Windows Server 2019'da NTFS (Security Permissions) ve Klasör Paylaşım İzinleri (Sharing Permissions) Bölüm-2
Bu makalemde de sizlere, makalemin 2. bölümü olarak, Windows Server 2019'da NTFS Güvenlik İzinleri (Security Permissions & NTFS Permissions) konusundan bahsedip, paylaştırılmış bir klasörde kullanıcılara nasıl izin atama işlemi yapabileceğinizden bahsediyor olacağım.


Fırat Boyan 31.05.2020 1
Windows Server 2019'da NTFS (Security Permissions) ve Klasör Paylaşım İzinleri (Sharing Permissions) Bölüm-1
Bu makalemde sizlere Paylaşım (Sharing) ve Güvenlik (Security-NTFS) İzinlerinden bahsedip, paylaştırılmış bir klasörde kullanıcılara nasıl izin atamaları yapabileceğinizden bahsediyor olacağım. İzinler (Permissions); klasör ve dosya gibi kaynaklar üzerinde kullanıcı veya grup için atanmış erişim seviyesinin ne olacağını belirleyen bir takım yetkilendirmelerdir.


Fırat Boyan 18.05.2020 0
Windows Server 2019'da Active Directory Sites and Services Yapılandırma
Büyük ve kurumsal firmalar, bazen bir ülklede birden fazla şehirde; bazen de birden fazla ülkede, birden fazla şehirde hizmet verebilmektedirler ve firmaların coğrafi olarak farklı lokasyonlardaki şubelerinde konumlandırılan, Domain yapısını işleten Domain Controller'ların da yönettiğimiz sistemler üzerinde mantıksal olarak ayrıştırılmaları gerekmektedir.


Fırat Boyan 13.04.2020 2
ms-DS-MachineAccountQuota İle Domain Join Limiti Değiştirme
Bu makalemde sizlere Windows Server 2019'da standart bir AD kullanıcısının varsayılan olarak 10 tane bilgisayarı Domain'e Join edebilme hakkını kısıtlamak ya da artırmak için ms-DS-MachineAccountQuota Attribute'unundaki değerini nasıl değiştirebileğinize değiniyor olacağım.


Fırat Boyan 07.04.2020 0
Windows Server 2019'da Powershell ile Active Directory Domain Kurulumu
Powershell Komutlarıyla Primary Domain Controller Kurulumu Bu makalemde sizlere Microsoft'un yeni nesil Server işletim sistemi olan Windows Server 2019'da Primary Domain Controller (PDC) kurulumundan bahsedeceğim.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 6 Kayıt)
Sayfa:1 - 2İlk « Önceki · Sonraki » Son