Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

MS SQL Server 2014 Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece MS SQL Server 2014 kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 08.09.2018 4
Çalışan bir Database (veri tabanı) Üzerinde FULL ve DIFFERENTIAL Database Backup Restore İşlemi
Bu makalemde bir önceki makalemin devamı niteliğinde olan Çalışan bir veritabanında FULL Database Backup Restore ve DIFFERENTIAL Database Backup Restore (veritabanı yedekten dönme) işleminin nasıl yapılacağından bahsediyor olacağım.


Fırat Boyan 24.07.2018 0
SQL Server 2014'te Komut ile Database (veri tabanı) Detach ve Attach etme
Bu kısa yazımda sizlere MS SQL Server 2014'te komut ile Database (veritabanı) detach ve attach etme işleminden bahsediyor olacağım. Elimdeki Northwind isimli database'i (veritabanı) dosyam, sistem disk'imin C:\sqltables\Northwind dizininde bulunuyor.


Fırat Boyan 24.01.2018 2
SQL Server 2014 Database (Veritabanı) Transaction Log Dosya Boyutu Küçültme-Shrink Etme
SQL Server oluşturulan Database dosyarının zaman içinde ortaya çıkan en önemli sorunlarından birisi de Database boyutlarının armasıdır. SQL Server üzerinde bir Database oluşturulduğu zaman, .mdf uzantılı bir Database dosyası ve .ldf uzantılı bir Transaction Log dosyası oluşur.


Fırat Boyan 22.01.2018 2
SQL Server 2014 Veritabanı (Database) Yedeğini (Backup) Script Olarak Alma
Daha önceli Sql Server Database Backup - Veritabanı Yedek Alma konulu makalemde, Sql Server 2014 üzerinde nasıl veritabanı yedeği (database backup) alınacağına detaylıca değinmiştim. Bu makalemde de, Sql Server 2014 management studio üzerindeki bir database'in (veritabanı) yedeğini script olarak alma işleminden bahsediyor olacağım.


Fırat Boyan 10.07.2016 6
SQL Server Management Studio ile Kullnıcı Oluşturma, Rol ve İzin Ataması Yapma
Sql Server’daki kullanıcıların hesaplarına Logins adı verilmektedir. Her bir Login’e ayrı yetkiler verilebilir, erişebileceği veri tabanları belirlenebilir. Öncelikle SQL Server yeni kullanıcı (User) ekleme işlemini gerçekleştirelim.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 9 Kayıt)
Sayfa:1 - 2İlk « Önceki · Sonraki » Son