Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

İpucu Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece İpucu kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 06.05.2020 0
Mekanik HDD mi? SSD HDD mi? - Powershell İle Bilgisayarda Yüklü Olan Disk Türünü Öğrenme
Bu ipucu yazımda sizlere Windows 10 (Pro) ya da Windows Server işletim sistemlerinde çalıştırabileceğiniz ve ilgili bilgisayarda yüklü olan DISK türünün Powershell konsolundan nasıl görüntüleneceğini göstereceğim.


Fırat Boyan 29.04.2020 0
File Explorer'dan CMD (Command Promt) Ekranına Geçiş
Bu ipucu yazımda sizlere, File Explorer'daki bir dizinde, direkt olarak iligli dizin yoluyla CMD ekranına nasıl geçiş yapacağınızdan bahsedeceğim. CMD üzerindeyken, File Explorer'daki herhangi bir dizine CD komutu ile ilgili Path (dizin yolu) bilgisi yazılarak gidilebilmektedir.


Fırat Boyan 16.10.2018 2
WMIC (Windows Management Interface Command) komutu ile Active Directory üzerinden USER SID bilgisi çekme
Bu ipucu yazımda sizlere WMIC (Windows Management Interface Command) komutu ile Local ya da Active Directory üzerinden User SID (Security Identifier) bilgilerini nasıl çekebileceğinizi göstereceğim.


Fırat Boyan 06.07.2018 0
SQL Server 2014'te (Select Top 200) & (Edit Top 1000) Rows Limiti Artırma
Bu ipucu yazımda sizlere SQL SERVER 2014'te Select Top 1000 Rows ve Edit Top 200 Rows standart limitin nasıl artırılabileceğinden bahsedeceğim.


Fırat Boyan 23.02.2018 2
Logon Server, Sunucu Nasıl Bulunur?
Bu kısa yazımda sizlere Active Directory Domain yapınızda bulunan Active Directory Domain Controller'lardan hangisinden logon işlemini gerçekleştirdiğinizi öğrenebileceğiniz bir yöntemden, daha doğrusu komut satırından bahsetmek istiyorum.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 7 Kayıt)
Sayfa:1 - 2İlk « Önceki · Sonraki » Son