Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Hyper-V Sanallaştırma Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Hyper-V Sanallaştırma kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 05.11.2019 category 0
Hyper-V Virtual Switch (Sanal Switch) Türleri
Hyper-V Virtual Switch (Sanal Switch) Türleri Bu makalemde sizleri Sanallaştırma platformları üzerinde çalışan sanal makinelerin (Virtual Machine) ihtiyacı olan Network iletişimini sağlamak amacıyla kullandığı teknoloji olan Virtual Switch (Sanal Switch) hakkında bilgilendirmeye çalışacağım.
category 18.01.2018 category 0
Hyper-V Role kurulumu, yapılandırma ve Sanal Makine kurulumu
Sanallaştırma, çok geniş ve farklı alanlarda ayrı ayrı ihtiyaçlar için geliştirilmiş çözümlere sahip bir teknolojidir. Aslında temelleri 1960'lı yıllara dayanan mainframe bilgisayarlar üzerinde sistem kaynaklarını farklı uygulamalar arasında mantıksal olarak bölmek amacıyla gerçekleştirilmiş bir geçmişe sahip. Günümüzde çok çeşitli alanlarda uygulanmaya başlanan, son yılların teknoloji trendlerinde ön sıralarda bulunan bir alan. En temelde işletim sistemi çekirdeği yani Kernel seviyesinde sanallaştırmadan en üst katmanda uygulama sanallaştırmaya kadar geniş bir yelpazede çözümlere sahip bir alandır.
category 08.08.2016 category 4
Windows Server 2012 Hyper-V Failover Cluster Kurulumu. Failover Cluster Nasıl Yapılır?
Yapınız içindeki cluster üyesi server'lar ve bu ve bu server'lar üzerinde çalışan rol ve servislerin kapalı olduklarında ya da donanımsal ve/veya yazılımsal sorun nedeniyle down durumda olduklarında cluster üyesi olan bir server'dan diğer server'a aktarılması işlemidir.
category 09.07.2016 category 8
Windows Server 2012 R2'de Hyper-V Replica Nasıl Yapılır?
Firmanız için son derece hayati öneme sahip sistemlerin bulunduğu birincil lokasyonunuzda meydana gelebilecek doğal afet, su baskını, yangın, terrorist saldırı gibi ciddi olaylar bir anda tüm sistemlerin düşmesine, tüm kurumsal data'larınızın bir anda kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir. Böylesine ciddi durumlar için önlem almak adına sistem ve önemli kurumsal data'ların birincil lokasyon dışına, farklı lokasyonlarda da yedeklenmesi, çoğu firma tarafından yıllardır tercih edilen ve uygulanan gören ve bir yöntemdir.