Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Microsoft Hyper-V Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Microsoft Hyper-V kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 05.11.2019 0
Hyper-V Virtual Switch (Sanal Switch) Türleri
Hyper-V Virtual Switch (Sanal Switch) Türleri Bu makalemde sizleri Sanallaştırma platformları üzerinde çalışan sanal makinelerin (Virtual Machine) ihtiyacı olan Network iletişimini sağlamak amacıyla kullandığı teknoloji olan Virtual Switch (Sanal Switch) hakkında bilgilendirmeye çalışacağım.


Fırat Boyan 18.01.2018 4
Hyper-V Role kurulumu, yapılandırma ve Sanal Makine kurulumu
Sanallaştırma, çok geniş ve farklı alanlarda ayrı ayrı ihtiyaçlar için geliştirilmiş çözümlere sahip bir teknolojidir. Aslında temelleri 1960'lı yıllara dayanan mainframe bilgisayarlar üzerinde sistem kaynaklarını farklı uygulamalar arasında mantıksal olarak bölmek amacıyla gerçekleştirilmiş bir geçmişe sahip.


Fırat Boyan 08.08.2016 4
Windows Server 2012 Hyper-V Failover Cluster Kurulumu. Failover Cluster Nasıl Yapılır?
Yapınız içindeki cluster üyesi server'lar ve bu ve bu server'lar üzerinde çalışan rol ve servislerin kapalı olduklarında ya da donanımsal ve/veya yazılımsal sorun nedeniyle down durumda olduklarında cluster üyesi olan bir server'dan diğer server'a aktarılması işlemidir.


Fırat Boyan 09.07.2016 8
Windows Server 2012 R2'de Hyper-V Replica Nasıl Yapılır?
Hyper-V Replica, Sistem ve önemli kurumsal Data'ların birincil lokasyon dışına, farklı lokasyonlarda da yedeklenmesi, çoğu firma tarafından yıllardır tercih edilen ve uygulanan gören ve bir yöntemdir.