Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Genel Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Genel kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 22.09.2018 0
Primary Domain Controller'ın Hangi Server'da Olduğunu Bulma.
Bu makalemde de sizlere Primary Domain Controller(PDC.)- Birincil Etki Alanı Yöneticisi'nin hangi Server (sunucu) makinasında olduğunu nasıl öğrenebileceğimizden bahsediyor olacağım. Bir Domain ORTAMINDA sadece 1 tane Primary (Master) Domain Controller (D.C.) olabilir ancak 1'den fazla Additonal Domain Controller (D.C) olabilir.


Fırat Boyan 21.03.2018 5
Belli Bir Klasör İçeriğini Komutla .BAT (Batch) dosyasından Otomatik Silme
Bu makalemde sizlere belli bir klasör içeriğinin otomatik olarak nasıl silineceğinden bahsediyor olacağım. Bu silme işleminde C:\Kullanicilar\KullaniciAdi\AppData\Local\Temp dizinindeki TEMP klasörünün Task Scheduler (Görev Zamanlayıcı) ile bir schedule'a (zaman planı) bağlayarak belirleyeceğimiz zaman aralıklarında düzenli olarak silinmesini sağlayacağız.


Fırat Boyan 22.02.2018 6
xcopy komutu ile network (ağ) path (yolu) üzerinden dosya ve klasör kopyalama
Bu makalemde sizlere, bana sıklıkla sorulardan birisi olan network üzerinden xcopy kumutu kullanma ve bu komutla ağ yolu üzerinden bir bilgisayardan diğer bir başka bilgisayara nasıl veri (data) kopyalama yapılacağını, başka bir ifadeyle, network (ağ) path (yolu) üzerinden dosya ve klasör kopyalama yapılacağından bahsedeceğim.


Fırat Boyan 23.03.2017 4
Client PC'ler (İstemci bilgisayarlar) Domain Controller'ları Nasıl Bulur?
Bu makalemde sizlere sıkça sorulan ancak cevabının tam olarak bilinmediği Client PC'ler DC'leri Nasıl Bulur? sorusuna cevap vereceğim. Client bilgisayarların Domain Controller'ları bularak, sisteme erişmeleri için arka planda bir takım işlemler gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Fırat Boyan 05.04.2016 2
Virtual Memory,Virtual Ram - Sanal bellek nedir?
Virtual Ram (sanal bellek), Windows'un Ram üzerinde o anda işletilmeyen verileri depoladığı bir sabit Disk dosyasıdır. Sabit Disk üzerinden çalıştığı için oldukça yavaş olan sanal belleğin kullanım amacı, düşük sistem belleğine sahip bilgisayardan tam performanslı olmasa da büyük bellek ihtiyacı olan uygulamarını çalıştırmasını sağlamaktır.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 6 Kayıt)
Sayfa:1 - 2İlk « Önceki · Sonraki » Son