Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Routing-Switching Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Routing-Switching kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.


Fırat Boyan 28.10.2018 2
OSPF (Open Shortest Path First- İlk Açık Yöne Öncelik) Protokolü ile Dinamik Yönlendirme
Daha önceki makalemde Distance Vector Protocol'lerden olan RIPv2 ve IGRP Dynamic routing (dinamik yönlendirme) Protokollerinden bahsetmiştim. Bu malemde de, Link State Dynamic routing protokolü olan OSPF (Open Shortest Path First) protokolünden bahsedeceğim.


Fırat Boyan 08.06.2018 1
Inter Vlan Routing - Router On a Stick Nedir? Nasıl Yapılandırılır?
VLAN'lerden oluşan bir network'te her VLAN (sanal ağ), ayrı bir "broadcast domain" oluşturduğu için, farklı VLAN'ler haberleşemezler. Farklı VLAN'lerin iletişim kurabilmeleri için router üzerinde yapılandırma yapılması gerekmektedir.


Fırat Boyan 12.02.2018 2
Vlan Trunk Nedir? Nasıl Yapılandırılır? Adım adım VLAN TRUNK Oluşturma
Bu makalemde sizere Switch'ler arasındaki Vlan TRUNK Yapılandırmasının nasıl yapılacağından bahsediyor olacağım. Vlan Trunk yapılandırması, Switch'lerin üzerinden birden fazla Vlan'e ait data paketlerinin taşınması için gereklidir.


Fırat Boyan 22.10.2017 12
VLAN Yapılandırılmış Lokasyonların Routing (Yönlendirme) İşlemleri
Bu makalemde sizlere, İç network'leri Vlan'ler ile ayrılmış iki uzak site'ın birbirlerine nasıl (noktadan noktaya) routing yapılacağından bahsediyor olacağım. Makalem, klasik iki Router'ın birbirleri ile haberleşme işlemlerinden daha farklı olacak. Çünkü, her iki lokasyonda da iç Network'ler Vlan'ler ile ayrılmış durumda ve bu Vlan'ler ile iç Network'lere de erişim için gerekli yapılandırmaların gerekli şekilde yapılması lazım.


Fırat Boyan 18.10.2017 1
Cisco Router'da Enable, Console, Telnet ve Aux Şifre-Parola Belirleme | Erişim Güvenliği
Bu makalemde sizlere Cisco Router üzerinde Enable, Console, Telnet ve Aux üzerinden yapılacak erişimlerde belirleyeceğiniz parola ile Cisco Router için nasıl erişim güvenliği yapılandıracağınızdan bahsediyor olacağım. Enable mode erişimi için, Password ve Secret olmak üzere iki seviyeli erişim güvenliği bulunmaktadır.


Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 13 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3İlk « Önceki · Sonraki » Son