Fırat Boyan | MCT- Microsoft Certified Trainer.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Makale Kategorileri

Windows Powershell Kategorisi Makaleleri

Bu kategorideki tüm makaleleri bu sayfada bulacaksınız. Dilerseniz, kategori içinde arama yaparak aradığınız makaleyi daha hızlı bulabilirsiniz.

Sadece Windows Powershell kategorisindeki arama sonuçlarını gösterecektir.

category 01.02.2019 category 2
PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme
Bu ipucu niteliğindeki kısa makalemde sizlere Domain Controller'da PoweShell ile uzaktan Group Policy ayarlarının client bilgisayarlara FORCE edilerek (gpupdate /force) uygulatılması işleminden bahsediyor olacağım. Aşağıdaki PowerShell komutu ile, domain'deki hostname bilgisi verilmiş olan bir bilgisayara direkt olarak uzaktan Group Policy ayarlarının uygulatılmasını sağlamış oluyoruz.
category 17.12.2018 category 0
PowerShell İle Active Directory'deki kullanıcıların Hangi Gruplara Üye Olduğunu Görünteleme
Bu kısa ip ucu niteliğindeki makalemde sizlere, PowerShell ile Active Directory'deki kullanıcıların hangi Active Directory gruplarına üye olduğunu nasıl görünteleyebileceğinizden bahsediyor olacağım.
category 24.11.2018 category 2
Standart PowerShell Konsolundan Exchange Management PowerShell Komutlarını Çalıştırma
Bu kısa ipucu niteğindeki yazımda sizlere standart PowerShell konsolundan Exchange Management PowerShell komutlarını nasıl çalıştıracağınızdan bahsedeceğim.
category 17.10.2018 category 0
PowerShell ile Active Directory Site Yapısını Görüntüleme
Kısa ipucu niteliğindeki bu yazımda sizlere Active Directory Site yapınızın topoloji bilgisini PoweShell Script'i ile nasıl görüntüleyebileceğinizi göstermek istiyorum. Bunun için aşağıdaki PowerShell komutunu kullanmanız yeterli olacaktır.
category 02.09.2018 category 0
Windows Server 2016'da PowerShell Komutlarıyla Additional Domain Controller Kurulumu
Daha önce Domain Controller Nedir? makalemde Domain Controller hakkında detaylı bilgi vermiş, koWindows Server 2016'da Domain Controller Kurulumu konulu makalemde de Windows Server 2016'da Active Directory Kurulumu, yani Primary Domain Controller kurulumunun nasıl yapılacağından bahsetmiştim. Bu makalemde de Windows Server 2016'da PowerShell Komutlarıyla Additional Domain Controller Kurulumunun nasıl yapılacağından bahsedeceğim. Makale konusunda, Domain Controller Kurulumu için ihtiyacımı olan tüm yapılandırmalar PowerShell üzerinden yapılacak olup, GUI tarafıyla bir işimiz olmayacak.
Sayfa başına görüntülenen sonuçlar: 1-5 (Toplam 11 Kayıt)
Sayfa:1 - 2 - 3İlk « Önceki · Sonraki » Son