İçerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.Fırat Boyan 20.04.2020

iPhone 12 Tanıtım Tarihi İle İlgili Yeni İddia

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone SE ve iPhone 12 ile ilgili bazı iddialar ortaya atılmıştı. Söylentiler yeni iPhone SE için doğrulandı, ancak iPhone 12 tanıtım tarihi ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

iphone12

Phone 12 tanıtım tarihi ertelenebilir!
Apple, geçtiğimiz günlerde yeni modeli olan iPhone SE 2‘nin tanıtımını yapmıştı. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen yeni cihazdan sonra akıllarda yeni amiral gemisi için bazı soru işaretleri oluşmaya başladı.

Corona virüsü ile mücadel kapsamında birçok şirket üretimlerini durdurmuştu. Bu sebepten dolayı bazı yeni modellerin gecikme haberleri yayılmaya başladı. iPhone 12 tanıtım tarihi ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Goldman Sachs analistleri, corona virüsünün yeni iPhone modelinde belirgin bir etki yaratacağını açıkladı. Virüs sorununun ne zaman sonlanacağı henüz bilinmiyor, ABD ekonomisinin de bu sebepten dolayı ciddi yaralar aldığını düşündüğümüzde yeni akıllı telefon modellerinin etkileneceği aşikar.

Hem üretim hem de mühendislik sürecinin uzayacağını ve bu sebepten dolayı yeni cihazın geç tanıtılacağını belirten analistler, yeni model tanıtıldığında birçok kişinin alım gücünün de düşeceğinin altını çizdi.

Şirketin Mart ayının başından itibaren somut adımlar atmak adına tedarikçiler ile çalışmaya başlaması gerekiyordu, ancak corona virüsü nedeniyle birçok iş birliğini ertelemek zorunda kaldı. Yeni modelin Eylül ayı yerine Kasım ayında tanıtılması bekleniyor.

Ekonomik durum sebebiyle şirketin satış tahminleri ile ilgili henüz bir bilgi sızdırılmadı. Bu sebepten dolayı yeni model ile ilgili birçok söylenti ortaya atılıyor. Yayınlanan raporlar arasında şirketin Haziran ayına kadar durumu inceleyeceğini ve Haziran ayındaki gelişmelere göre takvim belirleyeceği yer alıyor.


Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. 1985 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. Kıdemli Sistem Mühendisi, Microsft Sertifikalı Eğitmen (MCT) ve İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye serbest, Noter Yeminli Tercümanım. 18 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında hizmet veriyorum. Şu anda Data Market bünyesinde Senior Cloud Engineer olarak çalışıyorum ve Bilgi Teknolojileri alanında eğitim hizmetleri veren Bilge Adam bünyesinde Microsoft Sertifikalı Eğitmen (MCT) olarak Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimleri veriyorum. Bunun yanı sıra, kurumsal firmalara BT danışmanlık hizmetleri de vermekteyim. Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olmak ve sahip olduğum Microsoft sertifikalarımı incelemek için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.