Yükleniyor...

Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Haber İçerikleri
Fırat Boyan 20.04.2020

iPhone 12 Tanıtım Tarihi İle İlgili Yeni İddia

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone SE ve iPhone 12 ile ilgili bazı iddialar ortaya atılmıştı. Söylentiler yeni iPhone SE için doğrulandı, ancak iPhone 12 tanıtım tarihi ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

iphone12

Phone 12 tanıtım tarihi ertelenebilir!
Apple, geçtiğimiz günlerde yeni modeli olan iPhone SE 2‘nin tanıtımını yapmıştı. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen yeni cihazdan sonra akıllarda yeni amiral gemisi için bazı soru işaretleri oluşmaya başladı.

Corona virüsü ile mücadel kapsamında birçok şirket üretimlerini durdurmuştu. Bu sebepten dolayı bazı yeni modellerin gecikme haberleri yayılmaya başladı. iPhone 12 tanıtım tarihi ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Goldman Sachs analistleri, corona virüsünün yeni iPhone modelinde belirgin bir etki yaratacağını açıkladı. Virüs sorununun ne zaman sonlanacağı henüz bilinmiyor, ABD ekonomisinin de bu sebepten dolayı ciddi yaralar aldığını düşündüğümüzde yeni akıllı telefon modellerinin etkileneceği aşikar.

Hem üretim hem de mühendislik sürecinin uzayacağını ve bu sebepten dolayı yeni cihazın geç tanıtılacağını belirten analistler, yeni model tanıtıldığında birçok kişinin alım gücünün de düşeceğinin altını çizdi.

Şirketin Mart ayının başından itibaren somut adımlar atmak adına tedarikçiler ile çalışmaya başlaması gerekiyordu, ancak corona virüsü nedeniyle birçok iş birliğini ertelemek zorunda kaldı. Yeni modelin Eylül ayı yerine Kasım ayında tanıtılması bekleniyor.

Ekonomik durum sebebiyle şirketin satış tahminleri ile ilgili henüz bir bilgi sızdırılmadı. Bu sebepten dolayı yeni model ile ilgili birçok söylenti ortaya atılıyor. Yayınlanan raporlar arasında şirketin Haziran ayına kadar durumu inceleyeceğini ve Haziran ayındaki gelişmelere göre takvim belirleyeceği yer alıyor.


Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. 1985 Alanya doğumluyum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. 15 yıldır Bilgi Teknolojileri sektöründeyim.
Bilgi teknolojileri alanında danışmanlık hizmetleri veren bir ARGE firması olan MİRSİS Bilgi Teknolojileri'nde Kidemli Sistem Uzmanı konumunda görev yapıyor, uzun yıllardır da Türkiye'nin en önde gelen bilişim eğitimleri merkezi olan, Network Akademi bünyesinde MCT-Microsoft Certified Trainer olarak Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimleri veriyor, işlerimden arta kalan zamanlarda da bireysel olarak kurumsal firmalara Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri sunuyorum.
Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olmak ve sahip olduuğum olduğum Microsoft sertifikalarımı incelemek için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.