Makale Kategorileri

Tüm makale kategorilerinin bulunduğu bu sayfada istediğiniz bir katerogiyi seçip, ilgili kategoriye ait makalelere erişebilirsiniz.

Exchange Server 2016 (11)
Makale Kategorileri
Microsoft'un mesajlaşma ürün ailesinden olan Exchange Server 2016'da kurulum, temel ve gelişmiş yönetim ve yapılandırma ayarları ile iligli çeşitli makaleleri bu kategoride detaylı olarak bulacaksınız.

Exchange Server 2019 (13)
Makale Kategorileri
Microsoft'un mesajlaşma ürün ailesinden olan Exchange Server 2019'da kurulum, temel ve gelişmiş yönetim ve yapılandırma ayarları ile iligli çeşitli makaleleri bu kategoride detaylı olarak bulacaksınız.

Firewall (2)
Makale Kategorileri
Bu kategoride, herhangi bir marka ve modelden bağımsız olarak Firewall cihazlarında çeşitli kurulum, yapılandırma, gelişmiş yönetim makaleleri bulacaksınız.

Genel (4)
Makale Kategorileri
Bilgi Teknolojileri çok geniş bir yelpazede, çok farklı alanları içinde barındıran bir kavramdır. Bu nedenle Bilgi Teknolojileri ile ilgili diğer pek çok farklı başlık altındaki makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Group Policy (7)
Makale Kategorileri
İş ortamlarında veya evlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanan bilgisayarların güvenlik açıklarını gidermek için kullanılan Group Policy yönetmi ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Microsoft 365 (5)
Makale Kategorileri
Bulut tabanlı çalışan, bir çok uygulamayı tek bir paket olarak çeşitli abonelik sistemleriyle sunan bir Microsoft ürünü olan Microsoft 365 konularının yer aldığı çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Microsoft Active Directory (20)
Makale Kategorileri
Microsoft tarafından Windows etki alanı ağları için geliştirilmiş bir dizin hizmeti olan Active Directory Domain Services (ADDS) konularında herhangi bir Windows Server sürümüünden bağımsız olarak genel Active Directory konularının yer aldığı çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Microsoft Azure (0)
Makale Kategorileri
Microsoft tarafından yönetilen veri merkezleri aracılığıyla uygulama ve hizmetleri oluşturmak, test etmek, dağıtmak ve yönetmek için Microsoft tarafından oluşturulan bir bulut bilişim hizmeti olan Microsoft Azure'da bu kategoride çeşitli makaleler bulacaksınız.

Microsoft Hyper-V (4)
Makale Kategorileri
Microsoft tarafından geliştirilen Hyper-V sanallaştırma teknolojisinde sanallaştırma mimarilerinin kurulum ve yönetimi gibi çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

MS SQL Server (12)
Makale Kategorileri
Microsoft tarafından geliştirilen bir veritabanı yönetim aracı olan SQL Server'da herhangi bir sürümden bağımsız olarak kurulum, veritabanı yönetim eylemleri, kullanıcı hesapları, yedekleme ve kurtarma ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Network (12)
Makale Kategorileri
Bu kategoride Network teknolojileri ve cihazlarına genel bakış ve çalışma prensipleri ile ilgili çeşitli makaleler bulacaksınız.

Pratik Bilgiler (4)
Makale Kategorileri
Bu kategoride az bilinen pratik teknik bilgilerin yer aldığı makaleler yer almaktadır.

Routing-Switching (13)
Makale Kategorileri
Kurumsal firmaların ağ altyapılarında yaygın olarak kullandıkları Cisco marka Router ve Switch gibi Network cihazlarının yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Storage-Backup (2)
Makale Kategorileri
Bu kategoride Network Attach Storage (NAS) ve Storage Area Network (SAN) gibi Storage cihazlarında LUN yapılandırmaları, Disk RAID yapılandırmaları, iSCSI ve Fiber Channel yapılandırmaları gibi kurulum ve yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bulacaksınız.

VMware ESXi (0)
Makale Kategorileri
Firmaların en çok tercih ettiği sanallaştırma çözümü olan VMware Hypervisor teknolojisinde sanallaştırma mimarilerinin kurulum ve yönetimi gibi çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows 10 (6)
Makale Kategorileri
Microsoft'un Windows İşletim Sistemi ürün ailesinden olan Windows 10'un kurulum, temel ve gelişmiş yönetim ve yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows Powershell (8)
Makale Kategorileri
Microsoft tarafından geliştirilen Windows PowerShell aracında Script'ler yardımıyla sistem yönetimi ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows Server 2012 R2 (27)
Makale Kategorileri
Microsoft Windows Server ürün ailesi üyelerinden birisi olan Windows Server 2012 R2'de rol ve servis kurulumu ve gelişmiş yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows Server 2016 (16)
Makale Kategorileri
Microsoft Windows Server ürün ailesi üyelerinden birisi olan Windows Server 2016'da rol ve servis kurulumu ve gelişmiş yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows Server 2019 (7)
Makale Kategorileri
Microsoft Windows Server ürün ailesi üyelerinden birisi olan Windows Server 2019'da rol ve servis kurulumu ve gelişmiş yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows Server 2022 (2)
Makale Kategorileri
Microsoft Windows Server ürün ailesi üyelerinden birisi olan Windows Server 2022'de rol ve servis kurulumu ve gelişmiş yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.

Windows Server 2025 (0)
Makale Kategorileri
Microsoft Windows Server ürün ailesinin en yeni üyesi olan Windows Server 2025'te rol ve servis kurulumu ve gelişmiş yapılandırma ayarları ile ilgili çeşitli makaleleri bu kategoride bulacaksınız.