Yükleniyor...

Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Haber İçerikleri
Fırat Boyan 20.04.2020

Merakla beklenen AirPods Pro Lite’ın satış tarihi ortaya çıktı

Apple‘ın en çok beğenilen ürünlerinen biri olan AirPods, kısa zamanda büyük bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz yılın sonlarında Pro versiyonunu satışa sunan Apple, şimdi de AirPods Pro Lite modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre kulaklık, mayıs ayında satışa sunulacak. Apple’ın koronavirüs salgınına rağmen AirPods Pro Lite’ı piyasaya sunacağı ifade ediliyor. AirPods Pro modelinde yer alan aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip olmayacağı söylenen kulaklığın Pro modeliyle normal modelin arasına konumlandırılacağı dile getiriliyor.

airpods lite

Kulak içi tasarımla geleceği iddia edilen AirPods Lite modelinin daha önceki modellerde olduğu gibi yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Kulaklık için bir etkinlik düzenlenmeyeceği ve direkt olarak satışa sunulacağı belirtiliyor. Apple’ın bununla birlikte 14 inçlik MacBook Pro modelini de satışa sunacağını belirtelim.

AirPods Pro Lite yolda; AirPods Pro Lite nasıl bir deneyim vadediyor?

AirPods Pro, standart modelden daha farklı bir tasarıma sahip. Apple imzalı kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle fark yaratıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Kulak içi formundan dolayı yalıtımı yüksek olan model, bunu gürültü engelleme ile birleştirerek sizi çevrenizden tamamen ayırabiliyor. Apple H1 çipini bünyesinde barındıran kulaklıkta eller serbest Siri özelliği de bulunuyor.
Kulaklığın Türkiye satış fiyatı ise 1.899 TL.


Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. Kıdemli Sistem ve Network Uzmanıyım. 1985 Alanya doğumluyum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. 15 yıldır Bilgi Teknolojileri sektöründeyim.
2003 yılında lise eğitimimden sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde önce stajyer, sonrasında ise yine aynı firmada teknik servis teknisyeni olarak başladığım bilişim sektörü çalışma hayatıma, üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, çeşitli şirketlerin bilgi işlem departmanlarında Sistem Destek Uzmanı, IT Uzmanı, Sistem Yöneticisi ve Sistem ve Network Mühendisi olarak devam ettim ve çok çeşitli projelerde aktif rol alıp Sistem ve Network alanında ciddi deneyimler edinerek bilgime bilgi, tecrübeme tecrübe kattım.
MİRSİS Bilgi Teknolojileri'nde Sistem Uzmanı konumunda görev yapıyor, Uzun yıllardır da, Türkiye'nin en önde gelen bilişim eğitimleri merkezi olan, Network Akademi bünyesinde MCT-Microsoft Certified Trainer olarak Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimleri veriyor, işlerimden arta kalan zamanlarda da bireysel olarak kurumsal firmalara Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri sunuyorum.

Sahip olduğum Microsoft sertifikalarımı Hakkımda sayfasında detaylıca görüntüleyebilirsiniz.