İçerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.Fırat Boyan 20.04.2020

Merakla beklenen AirPods Pro Lite’ın satış tarihi ortaya çıktı

Apple‘ın en çok beğenilen ürünlerinen biri olan AirPods, kısa zamanda büyük bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz yılın sonlarında Pro versiyonunu satışa sunan Apple, şimdi de AirPods Pro Lite modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre kulaklık, mayıs ayında satışa sunulacak. Apple’ın koronavirüs salgınına rağmen AirPods Pro Lite’ı piyasaya sunacağı ifade ediliyor. AirPods Pro modelinde yer alan aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip olmayacağı söylenen kulaklığın Pro modeliyle normal modelin arasına konumlandırılacağı dile getiriliyor.

airpods lite

Kulak içi tasarımla geleceği iddia edilen AirPods Lite modelinin daha önceki modellerde olduğu gibi yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Kulaklık için bir etkinlik düzenlenmeyeceği ve direkt olarak satışa sunulacağı belirtiliyor. Apple’ın bununla birlikte 14 inçlik MacBook Pro modelini de satışa sunacağını belirtelim.

AirPods Pro Lite yolda; AirPods Pro Lite nasıl bir deneyim vadediyor?

AirPods Pro, standart modelden daha farklı bir tasarıma sahip. Apple imzalı kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle fark yaratıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Kulak içi formundan dolayı yalıtımı yüksek olan model, bunu gürültü engelleme ile birleştirerek sizi çevrenizden tamamen ayırabiliyor. Apple H1 çipini bünyesinde barındıran kulaklıkta eller serbest Siri özelliği de bulunuyor.
Kulaklığın Türkiye satış fiyatı ise 1.899 TL.


Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. 1985 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. Kıdemli Sistem Mühendisi, Microsft Sertifikalı Eğitmen (MCT) ve İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye serbest, Noter Yeminli Tercümanım. 18 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında hizmet veriyorum. Şu anda Data Market bünyesinde Senior Cloud Engineer olarak çalışıyorum ve Bilgi Teknolojileri alanında eğitim hizmetleri veren Bilge Adam bünyesinde Microsoft Sertifikalı Eğitmen (MCT) olarak Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimleri veriyorum. Bunun yanı sıra, kurumsal firmalara BT danışmanlık hizmetleri de vermekteyim. Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olmak ve sahip olduğum Microsoft sertifikalarımı incelemek için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.