Yükleniyor...
jumbotron

Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kategori: Windows Powershell

Fırat Boyan 01.02.2019 2

PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme

Bu ipucu niteliğindeki kısa makalemde sizlere Domain Controller'da PowerShell ile uzaktan Group Policy ayarlarının Client bilgisayarlara gpupdate /force komutu Force edilerek uygulatılması işleminden bahsediyor olacağım.

Aşağıdaki PowerShell komutu ile, Domain'deki Host Name bilgisi verilmiş olan belli bir bilgisayara direkt olarak uzaktan Group Policy ayarlarının uygulatılmasını sağlamış oluyoruz.

Get-ADComputer –Filter 'Name -like "PC1"' -Searchbase "DC=Domain,DC=COM" | foreach{ Invoke-GPUpdate –Computer $_.name -Force -RandomDelayInMinutes 0}

Yine aynı PowerShell komutu ile Domain'deki Host Name bilgisi belli bir isimle başlayan bilgisayarLARa [*] işareti kullanarak filtreleme yöntemi ile direkt olarak uzaktan Group Policy ayarlarının uygulatılmasını sağlamış oluyoruz.

Get-ADComputer –Filter 'Name -like "PC*"' -Searchbase "DC=Domain,DC=COM" | foreach{Invoke-GPUpdate –Computer $_.name -Force -RandomDelayInMinutes 0}

PowerShell Script'i İNDİR

PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme

PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme

Faydalı olması dileğiyle...


Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıdaki YORUM panelinden bırakabilir, kafanıza takılanları veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.Beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. Sistem ve Ağ Mühendisi (MCSE), Microsft Sertifikalı Bilgi Teknolojileri Eğitmeni (MCT) ve İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye serbest , Noter Yeminli Tercümanım. 1985 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum ve 15 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında hizmet veriyorum. Şu anda MİRSİS Bilgi Teknolojileri bünyesinde Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışıyorum ve Bilişim Teknolojileri alanında eğitim hizmeti veren en önde gelen eğitim kurumu olan Network Akademi'ye bağlı MCT-Microsoft Sertifikalı Eğitmen olarak Sistem ve Ağ eğitimleri vermekteyim. Kurumsal firmalara da bireysel bazda IT Danışmanlık Hizmetleri veriyorum.
Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olmak ve sahip olduuğum olduğum Microsoft sertifikalarımı incelemek için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
2
YORUMLAR
Bu makaleye 2 yorum yapıldı.
Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum panelinden bırakabilir, kafanıza takılanları veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorum Yaz:
   
  
(Yorum onay bildirimi için gereklidir. Yayınlanmaz.)
 
750 Karakter yazabilirsiniz.

   
Güvenlik kodunu BÜYÜK harflerle giriniz.
* Yorumlar, onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.


Yapılan yorumlar:
02.02.2019 Melihşah
Elinize sağlık hocam teşekkürler

23.03.2019 Fırat Boyan
Rica ederim, faydalı olması dileğiyle.