İçerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.Kategori: Group Policy
Fırat Boyan 01.02.2019 1

Windows Server 2016'da PowerShell ile Uzaktan Group Policy Object (GPO) Force Etme

Bu kısa makalemde sizlere Domain Controller'da PowerShell ile uzaktan Group Policy ayarlarının Client bilgisayarlara gpupdate /force komutu Force edilerek uygulatılması işleminden bahsediyor olacağım.

Aşağıdaki PowerShell komutu ile, Domain'deki Host Name bilgisi verilmiş olan belli bir bilgisayara direkt olarak uzaktan Group Policy ayarlarının uygulatılmasını sağlamış oluyoruz.

Get-ADComputer –Filter 'Name -like "PC1"' -Searchbase "DC=Domain,DC=COM" | foreach{ Invoke-GPUpdate –Computer $_.name -Force -RandomDelayInMinutes 0}

Yine aynı PowerShell komutu ile Domain'deki Host Name bilgisi belli bir isimle başlayan bilgisayarlara [*] işareti kullanarak filtreleme yöntemi ile direkt olarak uzaktan Group Policy ayarlarının uygulatılmasını sağlamış oluyoruz.

Get-ADComputer –Filter 'Name -like "PC*"' -Searchbase "DC=Domain,DC=COM" | foreach{Invoke-GPUpdate –Computer $_.name -Force -RandomDelayInMinutes 0}

PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme

PowerShell ile Uzaktan Group Policy Force Etme

Faydalı olması dileğiyle...


Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum panelinden bırakabilir, kafanıza takılanları veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. 1985 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. Kıdemli Sistem Mühendisi, Microsft Sertifikalı Eğitmen (MCT) ve İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye serbest, Noter Yeminli Tercümanım. 18 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında hizmet veriyorum. Şu anda Data Market bünyesinde Senior Cloud Engineer olarak çalışıyorum ve Bilgi Teknolojileri alanında eğitim hizmetleri veren Bilge Adam bünyesinde Microsoft Sertifikalı Eğitmen (MCT) olarak Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimleri veriyorum. Bunun yanı sıra, kurumsal firmalara BT danışmanlık hizmetleri de vermekteyim. Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olmak ve sahip olduğum Microsoft sertifikalarımı incelemek için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bu makaleye 1 yorum yapıldı.
Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum panelinden bırakabilir, kafanıza takılanları veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

   
   
  750 karakter yazabilirsiniz.
 
Captcha
Güvenlik kodunu BÜYÜK harflerle giriniz.
* Yorumlar, onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.
* E-posta, yorum onay bildirimi için gereklidir. Yayınlanmaz.


02.02.2019 Melihşah
Elinize sağlık hocam teşekkürler