İçerikleri sosyal medya üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.Kategori: Windows Powershell
Fırat Boyan 28.08.2018 3

PowerShell ile Hostname, OS ve Last Logon bilgilerini çekme

Kısa ipucu niteliğindeki bu yazımda sizlere Windows Server 2016 Active Directory Ortamındaki Bilgisayarların HostnameOperating System, Last Logon bilgilerini nasıl görüntüleyebileceğinizi göstermek istiyorum. Bunun için aşağıdaki PowerShell komutunu kullanmanız yeterli olacaktır.

Get-ADComputer -Filter * -Properties * | FT Name, OperatingSystem, LastLogonDate -Autosize

power shell ile host name isletim sistemi last log bilgileri

Faydalı olması dileğiyle...


Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum panelinden bırakabilir, kafanıza takılanları veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.Yazar: Fırat Boyan

Adım Fırat Boyan. 1985 yılında Antalya'nın Alanya ilçesinde doğdum. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. Kıdemli Sistem Mühendisi, Microsft Sertifikalı Eğitmen (MCT) ve İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye serbest, Noter Yeminli Tercümanım. 18 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında hizmet veriyorum. Şu anda Data Market bünyesinde Senior Cloud Engineer olarak çalışıyorum ve Bilgi Teknolojileri alanında eğitim hizmetleri veren Bilge Adam bünyesinde Microsoft Sertifikalı Eğitmen (MCT) olarak Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimleri veriyorum. Bunun yanı sıra, kurumsal firmalara BT danışmanlık hizmetleri de vermekteyim. Hakkımda daha fazla bilgi sahibi olmak ve sahip olduğum Microsoft sertifikalarımı incelemek için Hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bu makaleye 3 yorum yapıldı.
Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum panelinden bırakabilir, kafanıza takılanları veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

   
   
  750 karakter yazabilirsiniz.
 
Captcha
Güvenlik kodunu BÜYÜK harflerle giriniz.
* Yorumlar, onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.
* E-posta, yorum onay bildirimi için gereklidir. Yayınlanmaz.


27.10.2021 Omer
Merhaba, Server 2019 çalışıyor güzel uygulama gündelik hayatta da sık sık kullanılabilir. PC1 PC2 takip zor oluyor hemen yanına kullanıcı adını listeme yapabiliyormuyuz. Name, kısmından sonra bir şeyler denedim olmadı. SamAccountName yi yazdırmak için Get-user kullanmak lazım galiba powershell bilmediğimden yapamadım.
17.10.2018 cihan uslu
windows 2012 de komut çalışır mı denediniz mi acaba ?

17.10.2018 Fırat Boyan
Denemedim ama çalışacaktır.