Yükleniyor...
jumbotron

IT Danışmanlık Hizmetleri, IT Hizmet Çözümleri


Kendi bünyesinde IT-Bilgi İşlem departmanı bulundurmayan ve IT-Bilgi İşlem personeli isitihdam etmeyen ve bu hizmeti danışmanlık kapsamında Outsource (dış kaynak hizmeti) olarak alan firmalar; Server (sunucu), Network (ağ) ve bilgisayar sistemlerinin kurulum, yönetim ve bakımı için profesyonellerden IT danışmanlık hizmetleri talep etmektedirler.

IT Danışmanı seçiminde;
● Firmamızın sektörü hakkında gerekli bilgiye sahip mi?
● Firmamız adına bize ne gibi artılar sağlayacak?
● Daha önce bu alanda hizmet vermiş mi?
● Kaç yıllık tecrübesi var?
● Kaç proje bitirmiş?
● Ne tür projelerde yer almış?

gibi sorulara cevap aramalıdır. Bilişim sektöründe danışmanlık önemli bir konudur. Bu nedenle, işinin ehli olmayan kişilere sisteminizi emanet edemezsiniz. Profesonel bir Sistem Uzmanı olarak; işletmelerin Kurumsal IT ihtiyaçlarına yönelik IT ekipmanlarının ve sistemlerinin kurulum,bakım ve konfigürasyonlarının yapılması hizmetlerini sunuyorum. Fırat Boyan-IT Danışmanlık Hizmetleri firatboyan.comMCSE Sertifikalı Profesonel Sistem ve Network Uzmanı Olarak Verdiğim IT Hizmet Çözümleri:

● Windows Server Hizmet Çözümleri

Windows Server ürün ailesi tüm işletim sistemi versiyonlarının kurulumu.
• İhtiyaca göre Domain ve Forest ortamlarının kurulum ve yapılandırılması.
Windows Server lisanslama işlemlerinin yapılması.
Windows Server kurulumları sonrası rol ve hizmetlerin kurulum ve detaylı ayarlarının yapılandırması.
• Şirket ihtiyaçları doğrultusunda felaket durumlarına karşı tüm rol ve hizmetlerin yüksek erişilebilirliklerin yapılandırması.


● Mail Server Hizmet Çözümleri

Exchange Server kurulumu ve detaylı yapılandırması.
Exchange Server lisanalama işlemlerinin yapılması.
Exchange Server kurulum ve yapılandırma sonrası felaket durumlarına karşı yüksek erişilebilirliklerinin oluşturulması.
• Eski nesil Exchange Server versiyonlarından, yeni nesil Exchange Server versiyonlarına migration (taşıma) işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilmesi.
Exchange Server veri tabanı yedekleme ve yedekden dönme işlemlerinin gerçekleştirilmesi.
Exchange Server veri tabanı bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesi.


● Sistem Odası Kabin İçi Hizmet Çözümleri

Bilgi işlem sistem odası altyapısal projelendirme.
Router, Firewall, Switch, Backup (yedekleme) üniteleri gibi cihazların ve diğer sistem odası kabin içi donanımsal çevre birimlerinin kurulumlarının yapılması.
• Sistem odası kabin içi donanımsal çevre birimlerinin kurulumlarının ardından, ihtiyaç doğrultusunda, cihaz konfigürasyonlarının yapılması gibi gerekli teknik çalışmaların yapılması.
• Bakım anlaşması kapsamında sistem odası donanımsal çevre birimlerinin denetim ve bakımlarının yapılması.


● Yedekleme Ve Veri Depolama Hizmet Çözümleri

Windows Server, SQL Server, Active Directory gibi kritik önem taşıyan teknolojilerin profesyonel yedekleme politikalarının oluşturulup, hayata geçirilmesi ve bu yedekleme politikalarını hayata geçirecek backup (veri depolama) ünitelerinin mevcut organizasyon yapısına göre analizinin yapılıp, fiziksel backup (veri depolama) ünitesi kurulum ve yapılandırması ya da cloud (bulut) veri depolama hizmetlerinin hayata geçirilmesi hizmet çözümleri.


● Network Hizmet Çözümleri

• Router ve Firewall gibi network cihazlarının Kurulum, yönetim, konfigürasyonu, firmaların site-to-site IP Security VPN kurulumları, Cisco Router ve Cisco Swtich kurulum ve yapılandırma gibi hizmet çözümleri.


● Sanallaştırma Hizmet Çözümleri

Hyper-V ve VMware ESXi sanallaştırma teknolojileri ile Windows Server ve diğer tüm alt hizmet sağlayıcı sunucu rol servislerinin mevcut yapıdan sanal ortama taşınması ya da yeni kurulacak bir yapının sanal ortamda hayatına başlaması ve bu sistemlerin felaket senaryonlarına karşı yedekli biçimde çalışacak bir politikayla failover yapılandırmalarının da hayata geçirilmesi ile verilen hizmet çözümleri.


● SQL Server Veri Tabanı (Database) Hizmet Çözümleri

SQL Server ürün ailesi versiyonlarının kurulumları.
SQL Server veri tabanı bakım, yedekleme, yedekden dönme ve oluşabilecek veri tabanı problemlerine karşı sorun giderme işlemlerinin yapılması.
• Eski nesil SQL Server versiyonlarından, yeni nesil SQL Server versiyonlarına sorunsuz geçiş (migration) işlemlerinin yapılması.


Bahsi geçen ürün ve servis hizmetleri ilgili bilgi ve tecrübeye sahibim. Proje üretebilir ve uygulayabilir durumdayım. Projelerin gizliliği güvenlik esaslarına göre yapılmaktadır.


Detaylar için benimle iletişim kurabilirsiniz.
İletişim